zakład pogrzebowy
 

Na czym polega przygotowanie zmarłego do pogrzebu?

ciała zmarłego do pogrzebu

Śmierć bliskiej osoby to tragiczne wydarzenie. Pogrążona w smutku rodzina musi jednak dopełnić wielu kwestii formalnych związanych z organizacją pochówku. Oprócz tego konieczne jest również odpowiednie przygotowanie zmarłego do pogrzebu. Dawniej również najbliżsi krewni podejmowali się tego obowiązku. Obecnie jednak można skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, które świadczą kompleksowe usługi pogrzebowe, jak np. Zakład Pogrzebowy Vektor. Trzeba przy tym dodać, że śmierć nie zawsze występuje z przyczyn naturalnych. Często ciało jest bardzo mocno zniszczone przez długotrwałą chorobę, wypadek czy inne nieszczęśliwe zdarzenia. Pomoc specjalistów w zakresie przygotowania zmarłego do pogrzebu może być więc bardzo przydatna.

Kiedy konieczne jest przygotowanie ciała zmarłego do pogrzebu?

Odpowiednie przygotowanie ciała zmarłego do pochówku konieczne jest zawsze, jednak czasami ogranicza się wyłącznie do założenia ubrania, a niekiedy niezbędne jest wykonanie nieco bardziej skomplikowanych zabiegów. Jest to szczególnie ważne w przypadkach, gdy rodzina decyduje się na otwarcie trumny podczas ostatniej mszy. Ciało musi zostać umyte, ubrane, włosy uczesane, często wykonywany jest też delikatny makijaż. Dzięki temu zmarły wygląda jak najbardziej naturalnie. Tym właśnie zajmują się profesjonalne zakłady pogrzebowe.

Takie przygotowanie jest szczególnie ważne w przypadku, gdy osoba przed śmiercią długo chorowała, co odcisnęło piętno na wyglądzie. Niejednokrotnie zdarza się, że odpowiedniego przygotowania wymaga też ciało zniszczone na skutek wypadku.

Inne usługi pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy Vektor zapewnia kompleksowe wsparcie klientom związane nie tylko z przygotowaniem ciała do pochówku, ale i organizacją pogrzebu. W tym trudnym czasie staramy się odciążyć naszych klientów w jak największym stopniu. Zapewniamy więc całodobowy przewóz zmarłych, organizację ceremonii, a także wsparcie przy dopełnianiu niezbędnych formalności pogrzebowych. Nasza pomoc obejmuje współpracę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędem Stanu Cywilnego i szpitalem. Służymy radą w kwestii wyboru odpowiednich dodatków, takich jak kwiaty i oprawa muzyczna.