zakład pogrzebowy
 

Co wchodzi w zakres standardowych usług pogrzebowych? |

Pomocna dłoń

Śmierć członka rodziny to bardzo smutne wydarzenie, do którego trudno się przygotować. Pozostawieni w rozpaczy bliscy muszą się uporać nie tylko z ogromną stratą, ale również dopełnić niezbędnych formalności związanych z organizacją pogrzebu. Profesjonalnie działające firmy pogrzebowe zapewniają obecnie szeroki, kompleksowy zakres usług związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem pochówku oraz obsługą ceremonii pogrzebowej. Co wchodzi w zakres takiej oferty usługowej? Wyjaśnimy w naszym artykule na przykładzie Zakładu Usług Pogrzebowych Vektor.

Kompleksowa pomoc w organizacji pogrzebu

Zakładu Usług Pogrzebowych Vektor stara się odciążyć klientów od obowiązku organizacji pogrzebu bliskiej osoby najbardziej, jak jest to możliwe. Można liczyć na fachowe wsparcie od momentu zgłoszenia zgonu. Podstawową usługą jest całodobowy transport zmarłych z wyznaczonego miejsca, np. z domu lub szpitala. W siedzibie naszego zakładu dysponujemy własną chłodnią, w której można złożyć zwłoki aż do momentu pochówku. Dodatkowo zapewniamy wsparcie w załatwieniu wszystkich formalności pogrzebowych. Nasi specjaliści nawiązują bezpośredni kontakt z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędem Stanu Cywilnego i szpitalem. Dzięki temu możemy odciążyć bliskich od żmudnych, czasochłonnych i wymagających pewnej wiedzy czynności urzędowych.

Na życzenie naszych klientów przygotowujemy zmarłego do pogrzebu, zapewniając przy tym odzież pogrzebową. W imieniu rodziny możemy również zająć się organizacją publikacji nekrologów w prasie. Zapewniamy też organizację i pełną obsługę pochówków w dowolnym obrządku wyznaniowym (w tym pogrzeby świeckie). W ramach naszych standardowych usług znajduje się również kremacja zwłok.

Oprócz standardowej obsługi związanej z organizacją pochówku nasz zakład specjalizuje się też w budowie pomników granitowych oraz nagrobków. Dzięki temu zapewniamy kompleksową obsługę w każdym zakresie. Zgłaszający się do nas klienci mają więc zapewnione pełne wsparcie, począwszy od pierwszych dni po śmierci bliskiego, skończywszy na przygotowaniu stosownego pomnika.