zakład pogrzebowy
 

Blog

Na czym polega przygotowanie zmarłego do pogrzebu?

Śmierć bliskiej osoby to tragiczne wydarzenie. Pogrążona w smutku rodzina musi jednak dopełnić wielu kwestii formalnych związanych z organizacją pochówku. Oprócz tego konieczne jest również odpowiednie przygotowanie zmarłego do pogrzebu. Dawniej również najbliżsi krewni podejmowali się tego obowiązku. Obecnie jednak można skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, które świadczą kompleksowe usługi pogrzebowe, jak np. Zakład Pogrzebowy […]

Co wchodzi w zakres standardowych usług pogrzebowych?

Śmierć członka rodziny to bardzo smutne wydarzenie, do którego trudno się przygotować. Pozostawieni w rozpaczy bliscy muszą się uporać nie tylko z ogromną stratą, ale również dopełnić niezbędnych formalności związanych z organizacją pogrzebu. Profesjonalnie działające firmy pogrzebowe zapewniają obecnie szeroki, kompleksowy zakres usług związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem pochówku oraz obsługą ceremonii pogrzebowej. Co wchodzi […]

Na czym polega ekshumacja zwłok?

Ekshumacja to procedura, której celem jest wydobycie zwłok z grobu lub miejsca tymczasowego pochówku i przeprowadzenie badań lekarskich i ekspertyz sądowych. Ich celem jest próba ujawnienia określonych zmian na ciele lub poszukiwanie dowodów istotnych w toku przeprowadzanego śledztwa. Powodem ekshumacji może być także potrzeba przeniesienia szczątków w inne miejsce, np. na rodzinny cmentarz.

Urny pogrzebowe: ceramiczne, metalowe i drewniane

W Polsce wciąż najczęściej organizowane są tradycyjne pogrzeby, chociaż coraz większym zainteresowaniem cieszy się również kremacja. W przypadku tradycyjnego pochówku ciało zmarłego chowane jest w trumnie, najczęściej drewniane. Po kremacji spopielone zwłoki umieszczane są w specjalnej urnie kremacyjnej.

Główne zalety nagrobków z granitu

Nagrobek tworzony jest przez bliskich w celu uczczenia pamięci o zmarłym i podkreślenia szacunku, jakim był on darzony zarówno za życia, jak i po śmierci. Z tego też powodu bardzo duże znaczenie ma trwałość i wytrzymałość nagrobka, który jest w stanie przetrwać wiele długich lat w dobrym stanie.

Jak wybrać nagrobek?

Wybierając nagrobek na grób bliskiej osoby chcemy, by był on nie tylko estetyczny i reprezentacyjny, ale również solidny i trwały. W ten symboliczny sposób oddajemy cześć i szacunek zmarłemu.